בלוג

פנג שווי- טיפים ומאמרים

ההיסטוריה המפוארת של אומנות הפנג שווי החלה בסין העתיקה. בשל הגישה שהייתה נהוגה  באותם הימים, חלק מההיסטוריה הידועה לנו  מבוססת על מקורות וכתבים עתיקים.  אך החלק העיקרי מבוסס על אגדות שעברו מדור לדור.  וכן  עובדות אשר לוקטו ממקורות שונים, ובשל כך עובדות ואגדות מתערבבות זו בזו.

על כן מוגשים לכם באהבה טיפים ומאמרים לפנג שווי קלאסי כפי שהם מופיעים בכתבי קודש עתיקים וכן מתוך הותק והניסיון האישי שלי. 

מספרים, שהיה זה הקיסר הראשון משושלת מינג  שהשתמש בעקרונות הפאנג שווי. הוא ידע את החשיבות של הפנג שווי על כן הוא בנה את מקום מושבו בעקרונות של הפנג שווי.   ובשל כך גם זכה להעלות לשלטון. 

אלה שעל מנת להבטיח את הישארותו בשלטון, הוא רצה למנוע מאויביו את סודות הפנג שווי. על כן הוא הורה להוציא להורג את אומני הפנג שווי, ובכך למנוע הצלחה ושגשוג מהמתחרים.

יתרה מכך, הוא הורה לשרוף את כל הידע שהיה קיים. ואף  דאג להפיץ טקסטים שגויים ואף אסר איסור מוחלט לעסוק בפנג שווי. 

בשל הגישה של השלטונות  רוב הידע שהיה קיים נותר בידי מעטים. והמסטרים נחשבו ליחידי סגולה.  והם למעשה העבירו את הידע מאב לבן. כך במשך דורות כל הידע היה שמור בידי מספר אנשים מאוד מצומצם.

בסוך שנות ה 80 של המאה העשרים אומנות הפנג שווי חדרה למערב בסערה, וקיבלה מקום נכבד ביותר בכל מפגש חברתי .  ברוב רשתות הטלוויזיה המכבדות את עצמן אירחו באולפנים מתמחי פנג שווי על מנת לחשוף את הידע העתיק לעולם המערבי. 

והנושא הפך "לטרנד" אלה שלמרבה הצער, כמו שבעבר בתקופת הקיסרים גם עכשיו בזמננו אנו,  אנשים בעלי  אינטרסים כאלה או אחרים יצרו אסכולות שונות, הפיצו חצאי אמיתות ואי דיוקים וכן טכניקות ופורמולות אשר לעיתים גורמות לנזקים וחלקם אף נזקים בלתי הפיכים. 

על כן בחרתי להנגיש לקהל הדובר עברית את החוקים והעקרונות של הפנג שווי הקלאסי , וזאת על מנת לפזר את אי הבהירות וחצאי האמיתות לגבי פנג שווי.