קארמה- "השלישיה הקוסמית" פנג שווי

שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

קארמה או מקרה??

בעידן החדש המוכר כעידן הדלי, אחד המושגים השימושיים ביותר בקרב אנשים הוא המושג קארמה.  סביר להניח שהמושג נשמע לכם מוכר, מה גם שרובנו  מכירים את המשפט "קארמה איז הביצ".

נכון להיום, המושג "קארמה"מככב" בכל סלון ובכל אירוע חברתי המכבד את עצמו. ובשלושת  העשורים האחרונים המושג אף מופיע במילון, שזהו חידוש מרענן לכשעצמו. למעשה, מעטים מבין המשתמשים במילה "קארמה" מבינים את המשמעות ואת הרעיון שמאחורי המושג.  

המילה קרמה בשינוי מיקום האותיות בשפה העיברית יוצרים את המילה " רק מה"- "ה' רקם" -"מקרה", צירופי מילים המצבעים על " גורל"

בשפה העברית אנו נוהגים לכנות את  הקארמה כ"גורל". מכך ניתן להבין "שהקארמה" שולטת על גורלו של אדם.  כל אדם מגיע עם מטען קארמתי שרבים מכנים את המטען  "כשיעורים"  השזורים במסע החיים של האדם. וכי כל אנרגיה שהופרה מאיזון חייבת לחזור לאיזון על פי החוקים האוניברסאליים.  

בעקרון יש שתי גישות המנוגדות זו לזו לגבי הקארמה. הראשונה טוענת שקארמה היא " מכתוב" ואינה ניתנת לשינוי. על פי גישה זו נשאלת השאלה, אם אכן הגורל קבוע ואינו ניתן לשינוי, אזי מהי תכלית  לקיום?. למה בכלל לנסות לשפר את המידות והאיכויות ולתקן את הקארמה, אם מראש היא כתובה וידועה כבלתי ניתנת לשינוי?

הגישה השנייה  היא ש"קארמה" הוא המטען איתו האדם נולד. במהלך החיים יפגוש בנסיבות שיאפשרו לו לתקן את הקארמה, ללמוד את השיעורים , עד הגיעו למצב מאוזן. ביהדות יש ניסוח התואם את הגישה הזו שאומר , "הכל כתוב והרשות נתונה". 

בתרבויות המזרח ובעיקר באומנות הפנג שווי המושג קארמה מחולק לשלוש רמות קיום במכלול החיים.

THE POWER OF THREE

השלישיה הקוסמית

הסינים הקדמונים  גילו שגם הקארמה מתחלקת לשלושה רבדים, מאחר וכל מה שמתקיים ביקום ניתן  לארגון על פי חלוקה של- שמיים, אדם, אדמה שכאמור משולבים זה בזה.

 " השילוש הקוסמי" המחלק את מצבי הקארמה ל"קארמת שמיים" –"קארמת אדם" "קארמת אדמה". כשכל אחד מהם הוא רכיב עצמאי, המנהל יחסי גומלין עם שני האחרים.

קארמת שמיים מהווה שליש מהכוחות המשפיעים על גורלו של אדם. קארמת אדם מהווה שליש נוסף ואילו קארמת אדמה מהווה את השליש השלישי.

Heavens Influence- Heavens Luck – Tien Choy

קארמת שמיים

קארמת שמיים מייצג את המטען האנרגטי איתו נולדנו, זהו המטען הגנטי, תאריך הלידה המראה את מצב הכוכבים בשעת הלידה, ההורים, המשפחה, מקום הלידה. כל אלה הם נתונים קבועים שלא ניתנים לשינוי. כמו כן קארמת שמיים מכיל בתוכו גם את הנסיבות אותן באנו לתקן בתקופות חיים שונות.  

ויחד עם זאת בשעת הלידה  מוטבעים גם האופי המולד, האישיות, הבריאות, נשואים, שגשוג וקריירה.  את התזמון להזדמנויות המגיעות לאדם במהלך החיים שאת חלקם ניתן לשנות וזאת על ידי " הבחירה החופשית של האדם"

Human Influence- Men’s Luck – Ren Choy

קארמת אדם

היא התודעה והמודעות העצמית של האדם. הבחירה החופשית של האדם לנסיבות החיים, ובעיקר לנסיבות שאינן ניתנות לשינוי או שאינן בשליטה. אחד יכול לראות בנסיבות האלה "קשיים" וגורל שנקבע מראש ולהשלים איתו, או, במקרה הטוב לשאול "למה זה מגיע לי?".

בו בזמן שמישהו אחר באותן הנסיבות מוצא הזדמנות לצמוח מהמשימות, במקום לראות את המצב כמכשול הוא בוחר לראות אותו כהזדמנות.

לדוגמה, אדם שפוטר מהעבודה, יכול לחוש שעולמו נחרב עליו. החרדה הבלתי פוסקת כיצד הוא יפרנס את עצמו הולכת וגוברת. האדם נכנס ללחץ ולדיכאון , דבר שרק מחריף את היכולת שלו להתמודד עם המצב. אך אם ההתייחסות שלו תהיה שונה. כלומר הוא יחפש את הסיבה מדוע היקום העמיד אותו במצב הזה? מה הוא צריך ללמוד מכך? האם עליו לפתח את הביטחון העצמי שלו? האם הוא צריך לפתח אמונה ביקום? האם הוא צריך לצלוח את הפחד?

ואולי היקום העמיד אותו במצב הזה על מנת שהאדם יגשים את ייעודו? . יתכן ששנים רבות הוא התעלם מהכישורים המולדים ולא הוציא לפועל את היכולות בשל תפיסות חיים שגויות. שהוא לא טוב מספיק, או אולי בגלל החשש שלא הוא יצליח להתפרנס מהכישורים שלו. ונסיבות מצביעים שהגיע הזמן לשחרר תבניות חשיבה מגבילות. הגיע הזמן לצאת מאזור הנוחות ולצעוד אחר החלומות שמעולם לא העז להגשים.  וכך היקום "דוחק" באדם למלא את השליחות שלו ובכך גם לאזן את הקארמה. 

Earth Influence - Feng Shui -Te Choy

קארמת אדמה

מצביעה על יחסו של האדם לאימא אדמה. קארמת אדמה,  משמעותה פנג שווי, מערכת היחסים שבין צ’י אישי, הצ'י של המבנה ובין הצ'י קוסמי. כיום יש הוכחות שלא ניתן להתכחש אליהן שמבנים אשר נבנו על פי עקרונות הפנג שווי, הינם מבנים שנמצאים בתאום הרמוני עם האנרגיה הקוסמית תוואי הנוף וכן עם הצ'י האישי. וכל אלה תורמים לרווחתם של הדיירים במבנה בכל מישורי החיים. 

פנג שווי זו השפה בה היקום מדבר אלינו. כאשר אנו עושים פנג שווי בבתים והמשרדים, אנו מדברים עם היקום באותה השפה וכך היקום מגיב בהתאם.

כשאנו מניעים אנרגיה בסקטור מסוים הדבר משפיע באופן אוטומטי בחלל כולו. כפי שכבר הוזכר, הכל קשור בהכל. כל שינוי הכי קטן משפיע בתורו בכמה וכמה רבדים, שינוי ברמה הפיזית, משפיע על הרמה הנפשית והרוחנית.

ולכן כל כך חשוב שנדע לעצב את מרחב המחייה שלנו על פי הפנג שווי. 

בפנג שווי לא צריך להאמין- פנג שווי צריך להבין.

בית לא נבחר " במקרה" כל מקום בו אנו מתגוררים או מבלים תקופה מסוימת יש השפעה קרמתית, ולכן אין פאנג שוואי מוחלט ומוגמר שהוא נכון לכולם. אך יחד עם זאת עקרונות רוחניים הם נצחיים.

If you want think to change in your life- You have to change things in your life

וכיצד אומנות הפנג שווי משנה את הקארמה?

כאשר חלל המחייה שלנו מעוצב על פי עקרונות הפנג שווי, אנו בעצם מאפשרים לאנרגיה לזרום בקלות ולא נגד הזרם.ואומר להיות קשובים לאנרגיה של אימא אדמה.  עקרונות הליבה של אומנות הפנג שווי מאוד ברורים דבר המאפשר לנו המתמחים להשתמש באלמנטים של הטבע התואמים את האנרגיה הנדרשת במרחב ובכל זמן נתון. 

לשם אנליזה של האנרגיה במרחב ובכל זמן נתון, עלינו להתיעץ עם רב אומן בפנג שווי, ואומר אחד שמתמחה במערכת " הכוכבים המעופפים" שזו המערכת המעמיקה ביותר והאותנטית ביותר של אומנות הפנג שוואי.

לקריאה מורחבת על מערכת הכוכבים המעופפים

האסכולות בפנג שווי הקלאסי

אסכולת " שמונת האחוזות- שמונת הכיוונים"

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?