האסכולות בפנג שווי הקלאסי

שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

האסכולות בפנג שווי הקלאסי

Xuan Kong Feng Shui

רבים שואלים אותי מהו" פנג שווי"? ומעטים יותר שואלים מהו "הפנג שווי הקלאסי" . בפוסט זה אנסה להסביר את ההבדלים המהותיים ביניהם.

כל תוספת או מגרעת מהתכנים המובאים, אינם "פנג שווי קלאסי". 

"פנג שווי קלאסי" הינה מערכת  המורכבת משתי "אסכולות עיקריות" San YuanSan Hi.

משתי אסכולות אלה מסתעפת "מערכת הכוכבים המעופפים" Xuan Kong Feng Shui .

אסכולת הצורה- אסכולת המצפן

שתי האסכולות הראשונות  הן "אסכולת צורה" "ואסכולת המצפן" ויש המכנים אותם " בית ספר" . אלה שהביטוי בית ספר הינו שנוי במחלוקת.  מאחר וכל אסכולה מתבססת על עקרונות שונים כשהן למעשה מהוות  את הבסיס לאסכולה שאחריה.

למרות שכל אחד מהאסכולות מתבססות על עקרונות שונים,  יש להן מכנה משותף הנשענות על 9 ישומיים המשותפים להן, הנקראים עקרונות ליבה. 

אסכולת הצורה- The Form School

"אסכולת הצורה" היא האסכולה הראשונה שנוסדה והיא מבוססת על תצפיות אסטרולוגיות ואסטרונומיות. תצפיות שנעשו על ידי המלומדים הסינים ומבוססים על המטפיסיקה הסינית . זהו בית הספר הישן והעתיק ביותר, העוסק באיתור אתר בעל צ'י מבורך.

הספר הקדום ביותר  הוא "ספר הקבורה" שכתב גואו-פו Gou Pu, בתקופת שושלת ג'ין. זהו ספר קלאסי שנחשב לעבודה החלוצית והחשובה ביותר בנושא הפנג שווי ונודעת לו השפעה גם היום. 

בחירת אתרים

 ב" ספר הקבורה" תיאר גואו- פו את הכוח הבלתי נתפס של הפנג שווי.   כשהסביר את הצורך לבחור אתר קבורה במקום עתיר באנרגית צ'י.  וכן לבחור את המיקום האידיאלי של הקבר תוך התחשבות בגורמים סביבתיים.

במזרח,  האמונה הרווחת היא שמקום קבותם של אבות משפחה מביא מזל טוב לבני המשפחה.  מקום קבורתם של קדושים מביא מזל טוב לשושלת כולה. 

העקרונות של אסכולת הצורה

על כן, בחירת אתרי קבורה עבור הקדושים נחשבה למומחיות גדולה. הושקע ידע רב על מנת למצוא את האתר הטוב ביותר שיהווה מקור של צ’י מבורך. וזאת  להארכת השושלת ולברכה על איכות חייהם.

בשנים מאוחרות יותר, פרט לחיפוש אחר אתרי קבורה בעל צ’י מבורך, החלו אמני פנג שווי לאתר אתרים לשם בנייה של ארמונות עבור הקיירסים והשליטים. ורק לאחר שנים רבות השתמשו בפנג שווי עבור התיישבות אזרחים. 

הנוף הטופוגרפי

העיקרון הבסיסי לחיפוש אתר היה, רוח שמביאה פנג שווי טוב ושמצטברת במים.  אתר בו הצ’י מתלכד בנוף הטופוגרפי.

על כן הדגש על פי אסכולת  הצורה הם  על תוואי השטח. תנועת זרימתם של המים, צורות הרים גבעות וסלעים.

הגדש של אסכולת הצורה

אלה שבעשורים האחרונים הנהירה להתישבות  בערים ובניני רבי קומות  נגסו בשטחים כפריים ותנאי השטח השתנו. 

כיום באסכולת הצורה מתמחי פנג שווי מתמקדים בגורמים חיצוניים למבנה.  כגון כבישים, אוטוסטרדות, אתרי הנצחה, בתי חולים ועוד, על מנת לזהות את איכות הצ'י המגיע מחוץ למבנה. 

אסכולת המצפן- The Compass School

זו האסכולה השנייה והיא נשענת על שמונת הכיוונים הקרדיאליים ( שושנת הרוחות)  וכן על ספר התמורות אי-צינ'ג ומודל בגואה שהוא מוטיב מרכזי בפנג שווי.  וכן תוך היעזרות בחישובים אסטרולוגיים. המכתמתים  על כל הרבדים ומכוונת את עקרונות  הפנג שווי על ידי אוריינטציה קבועה.

ועל פי האגדות

על פי האגדות בסביבות שנת 2205 לפני הספירה ליד גדות הנהר לו בסין ישב קיסר בשם –יו-שהיה בעל מוניטין לשליטה על שיטפונות בסין העתיקה.  הוא ראה צב עולה מהמים כשעל גב שריונו נקודות שחורות ולבנות כשהמספר 5 הופיע במרכז.   כל יתר המספרים הופיעו ברבועים מסביב. כמו כן הוא  גילה שהנקודות מסודרות באופן שבכל דרך שחיברו אותם הסתכמו במספר 15.

לאחר חקירה מעמיקה המלומדים הסינים ארגנו את הנקודות שנראו על גבו של הסוס דרקון למודל שנקרא  " Ho Tu- River Map".

Ho Tu- River Map

מודל זה הקרוי על שמו של He Tu נבחן על ידי המלומדים הסינים העתיקים ובשילוב עם הידע והממצאים הגיעו למסקנה שמודל זה מייצג את היקום במצבו ההרמוני והמאוזן.  

מודל זה מכונה "רצף שמיים מוקדמים" והוא מציג את הכוחות האנרגטיים הבאים לידי ביטוי בטבע, מייצג את היקום באופן הרמוני וסטטי ללא תנועה , בשל כך , הוא מוכר גם "פה-קואה יין" , או "הסידור הראשוני".

ריבוע הקסם- בגואה

The Two Arrangements

בתקופה מאוחרת יותר על גדות הנהר לו- Lo River, נצפה צב שעלה מנהר כשעל גבו הופיעו נקודות שחורות כפי שלא נראו קודם לכן.  המלומדים הסינים עשו השוואה בין הנקודות על גבו של דרקון הסוס והסימנים על גבו של הצב וגילו שהנקודות היו זהים בהבדל אחד, מיקום הסימנים היו שונים.

באסכולה זו הכלי העיקרי לעבודה הוא המצפן על מנת לבדוק את הכיוונים של שושנת הרוחות, כשכל כיוון מושפע מאנרגיה שונה. במזרח,  השימוש במצפן  נקרא  "לו-פאן".

Xuan Kong Flying Stars

כך שלמעשה שתי האסכולות הן נתבך על נתבך ובלתי אפשרי להפריד ביניהן. על בסיס העקרונות של שתי "האסכולות" נוסף נתבך נוסף הידוע כמערכת "הכוכבים המעופפים" המבוססת על טכניקות ופורמולות מהכתבים עתיקים שהן צירופים בין San Hi, לבין San Yuan,

והיא נקראת Xuan Kong Flying Stars, "הכוכבים המעופפים" כשבמערכת זו "מוטיב הזמן" הוא הפרמטר החשוב ביותר וכל המערכות האלה ביחד יוצרות בעצם את "הפנג שואי הקלאסי".

" כשהעיצוב זורם בכיוון הנכון"

"כשהעיצוב זורם בכיוון הנכון"  הינו הקורס המקיף ביותר בפנג שווי הקלאסי המונגש במתכונת דיגיטלית בשפה העברית. 

קורס המונגש ב 32 סרטוני וידאו גדושים בידע עשיר ומעשי המנחה את המתמחה צכד אחר צעד מהעקרונות הבסיסיים ביותר עד ליישום מקסימאלי בפועל.

Xuan Kong Flying Stars- "הכוכבים המעופפים"

הינה המערכת המעמיקה והמסורורתית של  ה"פנג שווי הקלאסי" . אסכולה זו נשענת על העקרונות של שתי האסכולות הראשונות, אלה שבמערכת הכוכבים המעופפים מתווסף מוטיב הזמן שהוא בשינוי מתמיד ובמחזוריות אין סופית.

על פי לוח השנה הסיני ישנם 3 מחזורים של מעגלי זמן שכל אחד מהם משלים 180 שנים.

מחזורים בני 180 שנה נקראים  "השנה השמשית" המחולקים למחזורי משנה בני 60 שנה המכונים, "העידנים העליונים", "העידנים אמצעיים", "העידנים הנמוכים"

9 הכוכבים

במערכת "הכוכבים המעופפים" ישנם 9 כוכבים שהם בעצם סוגי אנרגיה שונים. הכוככבים שנעים מסקטור לסקטור בתוך המבנה משנים את התנודה האנרגטית בהתאם לארמון בו הם מבקרים וכן ביחס לזמן הנבדק.

 בעזרת מערכת הכוכבים המעופפים מתמחי פנג שווי מקבלים תמונה עדכנית של איכות הצ'י במרחב בזמן נתון, דבר המאפשר להעצים אנרגיה בסקטורים בעלי פונקציות חשובות ולמתן השפעות שליליות במבנה.

מוטיב הזמן במערכת הכוכבים המעופפים

מערכת “הכוכבים המעופפים” כשמה כן היא, מערך הכוכבים "עפים" בתוך ריבוע הקסם, כאשר כל אחד מהכוכבים מייצג את אחד היסודות. תנועת הכוכבים יוצרים צירופי מספרים ואינטראקציה עם הכיוונים של שושנת הרוחות. התנועתיות הזאת היא דינמית וכוחות אלה מובלים אנרגיה באופנים שיוצרים אנרגיה חיובית או אנרגיה שלילית.

מערכת "הכוכבים המעופפים" מזהה את איכות ועוצמת האנרגיה בכל אחד מתשעת הארמונות של רבוע הקסם המשפיעות על המבנה במהלך 20 השנים של העידן, בכל שנה, כל חודש ואף בכל יום ושעה.

Eight Mansions and Personalized Directions Eastern Or Western Group

קורס פנג שוואי " שמונת הארמונות שמונת הכיוונים"

"שמונת האחוזת- שמונת הארמונות"

אחת הפורמולות האהודות והקסומות המניבות תוצאות נפלאות ומהירות יחסית היא  פורמולת "8 האמונות". פורמולה זו היא "ענף" ממערכת  “הכוכבים המעופפים” אך היא הרבה יותר קלה לביצוע. 

מאחר והיא מבוססת על שני פרמטרים בלבד.

שני הפרמטרים האלה הם " מספר הקואה" וכן החלוקה לפי מגדר של זכר ונקבה. 

 פורמולת   "8 הארמונות" למרות היותה קלה ליישום היא עוצמתית ומניבה תוצאות נהדרות.

חשיפת מספר הקואה האישית מאפשרת לנו לזהות את היסוד העיקרי של האדם. המספר הדומיננטי ביותר של האדם, אחת מ- 8  הטריגרמות ואת המאפינים של מספר הקואה. 

את האיכויות המולדות, החוזקות, הכישורים, וכן את החוליות החלשות בשברשת. 

ובהתאם לכך את היסודות המזינים, יסודות מחלישים וכן יסודות במערכת השליטה. 

איפה שמים את הראש?

הכיוונים המטיבים והותמכים  והסקטורים בהם רצוי למקם את הפונקציות החשובות.

היכן למקם ראש מיטה לבריאות משגשגת ושינה טובה.

כיוון המביא הצלחה ושגשוג.

וכן הכיוון התומך במערכות יחסים ורומנטיקה.

ואת הכיוון התומך בהתפתחות אישית, רוחנית והמזל הכללי. 

פורמולת שמונת הארמונות

"פורמלת שמונת הארמונות" מחלקת את האנושות לשני קבוצות, קבוצה מערבית וקובצה מזרחית.

לאחר חשיפה קואה האישית ניתן להתאים את הבית הטוב ביותר עבור האדם. בחירת סקטורים בתוך הבית, כיווני ישיבה במפגשים חשובים, וכן את האביזרים המחזקים את האדם. 

נוסחת " שמונת הארמונות" היא פנג שווי המותאם באופן אישי, כמו לתפור " חליפה במידות שלך".

קורס " שמונת הארמונות- הכיוונים האישיים"

בשל כל היתרונות הנפלאים שניתן להפיק מהשימוש בפורמולת " שמונת האחוזות- שמונת הארמונות" הכנתי קורס מיוחד, קורס דיגטלי  המתמקד בעקרונות והשימוש המירבי  שניתן להפיק מהנוסחה. הקורס מתאים לאנשים גם ללא ידע קודם בפנג שווי והוא בהנחייה המצעיד את המתמחה צעד אחר צעד ליישום הנוסחה.   

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?