תכנית לימודים- סיליבוס – כשהעיצוב זורם בכיוון הנכון

שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

תכני-הקורס-סיליבוס-כשהעיצוב זורם בכיוון הנכון

הקדמה- מבוא

מהו פנג שווי? ומה זה אומר?

כיצד עקרונות של אומנות זו תומכת באדם ברמה הפיזית, הרגשית, והמנטאלית? 

מדוע אומנות הפנג שווי נחשבה לתורה מיסטית שהייתה נחלתם של יחידי סגולה בלבד? מדוע אומנות עתיקה זו הוסתרה מהעם הפשוט? 

מה הם החוקים הקוסמיים שבאף מסגרת לימודים לא לימדו אותנו וכן מה הם 9 הישומיים העיקריים של אומנות הפנג שווי התורמים לרווחתם של האנשים בכל המישורים של החיים. 

שיעור 1

כולנו יודעים מה היא אנרגיה, אך האם כולנו יודעים מהי אנרגיה חיובית? מה הוא צ'י? כיצד אנרגיה חיובית תורמת ומשפיעה על חיינו?

שיעור 2

כיצד איכות הצ'י בבית או במשרד משפיעה עלינו במישור הפיזי, הנפשי והרוחני?  ומה עלינו לעשות על מנת לזמן אנרגית צ'י תומכת ומזינה.

שיעור 3

איזה חשיבות יש לעוצמת הצ'י המגיעה אלינו מגורמים חיצוניים? כיצד ניתן למגר או להחליש את עוצמת הצ'י על מנת להיות בסביבה הרמונית. 

שיעור 4

שאנג צ'י ושא צ'י שני מושגי יסוד באומנות הפנג שווי, אנרגיה חיובית ואנרגיה שלילית, כיצד מנטרלים אנרגיה שלילית בסביבת המגורים ?

שיעור 5

כיצד משפיעים אלמנטים מגורמים חיצוניים על רמת הבריאות שלנו וכיצד ניתן לנטרל את השפעתם השלילית? 

שיעור 6

יין ויאנג, המוטיב המקודש ביותר בתורות המזרח, מדוע יש לו חשיבות רבה וכיצד הוא משפיע עלינו בכל המישורים של החיים וכן השפעתו על הגוף הפיזי. 

שיעור 7

חמשת היסודות , חמשת שלבי האנרגיה שהם חלק אינטגרלי מהתרבות של המזרח, המכמת את כל הקיים לחמישה סוגי אנרגיה, כשכל יסוד הינו אינדוואל בפני  עצמו הוא מנהל יחסי גומלין עם כל יתר היסודות. כל היסודות קיימים במרחב הביתי שלנו וכן בכל אחד ואחד מאתנו במינונים שונים, וכיצד ניתן לאזן ביניהם באופן שכל יסוד יבטא את האיכויות שבו ויתמוך בנו במישורים והאספקטים השונים של החיים. 

שיעור 8

יסוד האש, היכן וכיצד הוא משפיע על האדם? מדוע אנו צריכים את יסוד האש במרחב המחייה שלנו? מה הם האיכויות המייצגות את יסוד האש בחיינו? מה הם האלמנטים המייצגים את יסוד האש?

שיעור 9

יסוד אדמה, מה מייצג את יסוד אדמה? מה הם האיכויות של יסוד אדמה? מה קורה כאשר יש עודף מיסוד אדמה במרחב הביתי שלנו? מדוע אנו צריכים אדמה בתוך הבית או המשרד? 

שיעור 10

יסוד המתכת הנוקשה , מה הם האיכויות המייצגות את יסוד המתכת  כיצד והיכן מומלץ להשתמש ביסוד המתכת? מדוע אנו צריכים אלמנטים של מתכת בסביבת המגורים שלנו?

שיעור 11

יסוד המים המהווה 70 אחוז מהיקום וגוף האדם, כיצד הוא משפיע על חיינו? יסוד המים המייצג את הרגשות העמוקים של האדם וכיצד אנו מביאים את הרגשות שלנו לאיזון?  איזה אספקט של החיים מייצג יסוד המים? היכן נשתמש באלמנטים של יסוד המים ולשם מה? איזה צבעים וצורות משויכיים ליסוד המים?

שיעור 12

יסוד העץ, הטבע שסביבנו, מה מייצג יסוד העץ בחיינו? כיצד הוא מקושר עם הצמיחה האישית, המשפחתית ברמת הבריאות והקריירה?  כיצד יסוד העץ מקושר עם השפע הכלכלי? מדוע חשוב שיסוד העץ יהיה בסביבת החלל ומה הם האלמנטים המייצגים את יסוד העץ?

שיעור 13

כיצד כל חמשת היסודות מנהלים ביניהם יחסי גומלין? איזה יסוד תומך ביסוד אחר? איזה יסודות מחלישי יסודות אחרים? כיצד ניתן לאזן בין היסודות במרחב הביתי שלנו על מנת לזכות באנרגיה חיובית הנובעים מחמשת היסודות? 

שיעור 14

השלישיה הקוסמית וכיצד היא באה לידי ביטוי בחיי היומיום שלנו? כיצד השלישיה הקוסמית מתקשרת לשלושת רמות הקארמה?  קארמת שמיים, קארמת אדם, קארמת אדמה. כיצד ניתן לאזן בין רמות הקארמה?

שיעור 15

אסכולת הצורה, בית הספר הראשון שנוסד ועקרונותיו מבוססים על תוואי הנוף הטופגרפי, פורמולת  " הר" ו"מים" , חשיבות הימצואתם בנוף הטופגרפי, וכיצד אלמנטים אלה מתורגמים לסביבה עירונית?

שיעור 16

מודל ארבעת האזורים הקלאסיים – ארבעת החיות בנוף הטופוגרפי וחשיבותו של כל סימבול בסביבת המגורים, וכיצד יוצרים את האלמנטים בסביבת המגורים וכן בחדרי שינה ומשרדים?

שיעור 17

בשיעור זה נעשה היכרות עם המצפן הסיני "לו-פאן" וכן עם עקרונות הליבה של אסכולת המצפן. אסכולת המצפן- בית הספר השני המתבסס על שמונת הכיוונים הקרדינאליים ועל סוגי האנרגיה המגיע מכל אחד מהכיוונים. כל כיוון משמונת הכיוונים הקרדינאליים מייצג, יסוד, צבע, צורה, מספר, מישור בחיים, אברי גוף, בני משפחה ועוד ועוד ונלמד כיצד אנו מושפעים מגורמים אלה. 

שיעור 18

ספר התמורות- התמונות האגדי של תרבות המזרח- אי צ'ינג, היצירה הקלאסית של המזרח,  64 ההקסגרמות והשיוכים לאומנות הפנג שווי.

שיעור 19

8 הטריגרמות העיקריות המשמשות את מתמחי פנג שווי בכל הרמות. הכרת ה"קואות" וההקשרים של כל קואה לתחומים השונים של הקיום.

שיעור 20

 ריבוע הקסם. שני המודלים עליהם מבוססת אסכולת המצפן והחשיבות להכרת שני המודלים לשימוש בפנג שווי אוטנטי ומקצועי .  

שיעור 21

הכרה מעמיקה של הבג-ואה, ריבוע הקסם, הטריגרמות, ההקשרים, יסודות, צורות, חומרים, כיוונים, מישורי החיים, והשימוש בבגואה לזימון בריאות, שפע, שגשוג ועוד. 

שיעור 22

מציאת חזית ועורף המבנה  לזיהוי סוג ועוצמת האנרגיה הנכנסת למבנה. השימוש במצפן הסיני לו- פאן על כל מרכיביו וכן שימוש במצפן מערבי. 

שיעור 23

שרטוט מפה לאבחון ואנליזה של תנועת הצ'י במבנה או בנכס. מה הם העקרונות לאבחון מפה אנרגטית בבנינים משותפים, בתים פרטים והריפויים הנדרשים. 

שיעור 24

הצורות הקלאסיות למבנה של בית הם מרובע ומלבן . בבתים בהם יש מגרעות או בליטות בצורת המבנה קיימת הפרה של איזון, דבר הפוגע באיכות חייהם של הדיירים. אם כן מה עושים?

שיעור 25

דלת הכניסה המברכת אותנו בבואנו ובצאתנו, דורשת התייחסות בשלושה היבטים, מה מתקיים מחוץ לדלת כשהפנים פונות לאופק, מה מסתמן בשביל המוביל לדלת הכניסה, ומה אנו רואים בהיכנסנו הביתה? 

שיעור 26

חדר שינה, משכן הנשמה, היכן למקם מיטה ביחס לדלת הכניסה, סוג המיטה ומזרון התומכים בשינה טובה, מה הם הצבעים המומלצים בחדרי שינה? איזה אלמנטים נמקם לזימון רומנטיקה וזוגיות הרמונית?

שיעור 27

המטבח אחד הסקטורים החשובים, מדוע יש חשיבות למיקום המטבח ביחס לבית עצמו? היכן למקם כיריים ביחס למקרר וביחס לדלת הכניסה? מדוע הכיריים מקושרים לשפע הכלכלי הנכנס הביתה?

שיעור 28

עיצוב משרד או חדר עבודה, היכן המיקום הטוב ביותר לשולחן עבודה? איזה נתונים ואלמנטים נדרשים על מנת לזכות בקריירה ומוניטין מקצועי המכבד אותנו? 

שיעור 29

כיצד מחלקים את המבנה לפונקציות השונות? היכן למקם חדר שינה? דלת כניסה? משרד וחדרי עבודה? מהו הקשר בין החדר לאדם ועיסוק שלו? 

שיעור 30

תורת הצבעים בפנג שווי והחלוקה לצבעים חמים וצבעים קרים, היכן נשתמש בצבעים חמים וכיצד? ומה הם הסקטורים לשימוש בצבעים קרים?

שיעור 31

הכרה עם אסכולה שאינה משויכת לפנג שווי הקלאסי והגישות השונות ביניהן. שימוש במראות בחדרי רחצה וחדרי שינה.

שיעור 32

הבחנה בין סימבולים המזמנים אנרגיה תומכת לבין מיתוסים ואמונות טפלות. איזה סימבולים מזמנים אנרגיה תומכת , לזוגיות, פוריות, שפע, בריאות, הרמוניה משפחתית וחברתית.

סיכום התכנים בקורס  "כשהעיצוב זורם בכיוון הנכון".

דיברי תודה.

 

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?